VİLLAANT PREFABRİK - SIKÇA SORULAN SORULAR

Prefabrik bina malzemeleri (Duvar panelleri, çelik birleşim elemanları, tavan kaplaması, tavan izolasyonu ve çatı kaplama malzemeleri), Dış kapısı çelik kapı, iç kapılar Amerikan panel kapı, Balkon kapıları PVC camlı kapı, Pencerelerin, Vasistasları ve Camların takılması(4+12+4 ısı camlı), Bina iç çephesinin komple alçıpan kaplanması,alçı sıvasının yapılması,Binanın iç ve dış cephe boyasının yapılması, bina içerisindeki elektrik ve su tesisatlarının çekilmesi,zemin kaplamalarının yapılması(ıslak zeminler 1.sınıf seramik,kuru zeminler 1.sınıf laminat parke),Mutfak dolaplarının yapılması,lamina tezgah,evye ve armatürün takılması,banyo fayanslarının yapılması,vitrifiye ve armatürlerinin takılması, elektrik armatürlerinin ve sigorta kutusunun montajı, dahildir.

Zemin betonu ve her türlü hafriyat ve çevre düzenleme işleri, zemin şap betonunun yapılması, prefabrik bina harici dış bağlantıların yapılması (elektrik, pissu, temiz su) , belediyeden alınması gereken müsaadeler ve ruhsat işleri, ısıtma ve soğutma tesisatları (kalorifer, klima vb.), müşterimize aittir.

Türkiye’nin her bölgesine hizmet verebiliyoruz. Antalya dışı alımlarda montaj ekibinin konaklama ve yemek giderlerini alıcı karşılamaktadır. (kaba montaj ekibi 5, boya montaj ekibi 2 kişidir)

Ruhsat Binanın kurulacağı bölgeye dahil olan Belediyenin inisiyatifindedir. Ruhsat almak için Mimari plan, Elektrik planı, Mekanik Planı müşteriye aittir. Ruhsat ve diğer tüm yasal izinler, müşterimizin sorumluluğundadır.

Prefabrik konutlarda kullandığımız dış duvar kalınlığı 10 cm’dir. Duvar panelleri arasındaki 16 dansti yoğunluğundaki strafor, ve çatı izolasyonu için kullanılan taş yünü, normal betonarme binadan çok daha fazla ısı ve ses yalıtımı sağlamaktadır.

Prefabrik binalımızda kullanılan ana malzeme Betopan’dır. Üretici firma Ankara TEPE gurubu olup malzemeyi dış doğa şartlarına karşı 50 yıl garanti vermektedir. Bina taşıyıcı sistemi ve dış doğa ile irtibatlı bütün metal aksamı galvaniz yapılarak paslanması geciktirilir. Prefabrik binanın ortalama ömrü 30-40 yıl arasındadır.

Prefabrik konutlar 4 mevsim kullanıma olanak sağlayacak bir yalıtım sistemi ile donatılmıştır. Her iklim şartlarına uygun bina üretilebilmektedir. Yapıların kurulacağı yerin iklim özellikleri dikkate alınarak üretim yapılmaktadır.

Tek katlı veya iki katlı olarak yapılabilmektedir.

Sadece tek katlı betonarme binaların üzerine yapılabilmektedir. Alttaki binanın sağlam ve düz bir tavan zeminine sahip olması gerekmektedir.

Prefabrik yapı sistemine uygun olduğu sürece istediğin boyut ve planlarda yapılabilir.

Seçmiş olduğunuz binanın metrekaresi ve fabrika yoğunluğuna bağlı olmakla beraber ortalama 100 m2 tek katlı bir konut 5-7 iş günü içerisinde teslim edilir. Ortalama 4-5 içerisinde de montajı tamamlanır.

Prefabrik binaların nakliyesi; kamyon, tır, gemi, tren veya kargo uçakları ile yapılmaktadır.Ortalama 7m ahşap kaslı bir kamyon 90m2 prefabrik bina malzemesi alır.Ortalama toplam ağırlık 7-9 ton arasında değişir.

Prefabrik konutlar deprem konutları olarak ortaya çıktıkları unutulmamalıdır. Betonarme bir binaya göre çok daha hafif olması ve çelik vidalarla demonte parçaların birleştirilmesinden dolayı deprem anında esner fakat yıkılmaz.

Söküm ve tekrar montaj ücreti ödenmek koşuluyla istediğiniz zaman, konutlarımızı farklı bir yere tekrar montaj yapılabilir.

Web sitemizin “Teknik Özellikler” kısmından görebilirsiniz.

Sözleşme tarihi itibariyle sözleşme bedelinin %40’ı nakit, geri kalan %30’lık kısmı malzeme tesliminde,%30’u da iş tesliminde tahsil edilir. Daha uzun vadeler için iş ortağımız, Türkiye Finans Katılım ankası’nın prefabrik konutlar için özel olarak sunmuş olduğu prefabrik konut kredisinden kullanabilirsiniz.

Avni Tolunay Mah. Hürriyet Cad. No:370 Kepez/ANTALYA – Gsm: 0532 252 46 23

Adres ve sabit telefon numaranızı info@villaant.com adresine iletirseniz, 2 gün içinde gönderebiliriz.